5 lietas, kas nepieciešamas ziemas peldēšanai

Ziemas peldēšana ir lieliska nodarbe un labs veids kā norūdīties, stiprināt imunitāti, kā arī uzlabot veselību un organiska spēju pielāgoties ārējās un iekšējās vides pārmaiņām. Mums ir daži ieteikumi, kas uzlabos Tavu ziemas peldēšanas pieredzi un ļaus pilnībā izbaudīt aukstā ūdens peldes. Neatkarīgi no tā, vai tas ir hidrotērps, neoprēna cimdi un zābaciņi vai vienkārši peldkostīms un smaids, ir svarīgi izvēlēties tieši sev piemērotu inventāru, lai peldēšana aukstā ūdenī kļūtu par veselīgu un patīkamu ieradumu.

Tā kā plauksas un pēdas ir tās ķermeņa daļas, kas pirmās sāk salt, jo atrodas vistālāk no sirds, ir labi parūpēties par to siltumu. Neoprēns nav obligāts ziemas peldēšanai, taču tas neapšaubāmi palīdzēs ilgāk noturēties aukstajā ūdenī un pasargās kājas, rokas un galvu pirms un pēc peldes. Neoprēns ir lielisks termoizolācijas materiāls, kas atstaro ķermeņa siltumu un sasilda ūdeni, kas atrodas starp neoprēna kārtiņu un ādu. Parasti neoprēna piederumu biezums var svārstīties no 1 mm līdz 7 mm. Jo biezāks būs neoprēns, jo lielāku siltumu tas spēs nodrošināt, bet būs salīdzinoši mazāk elastīgs. Neoprēnam cieši jāpieguļ ādai, lai aukstais ūdens pēc iespējas mazāk nonāktu saskarē ar to.

Šeit 5 lietas, kas noderēs ziemas peldēšanai:

Neoprēna cimdi
Iesakām izvēlēties 2-3 mm biezus neoprēna cimdus. Cimdi pasargās pirkstu galus no nosalšanas un plaukstas no asiem ledus gabaliem. Cimdiem jābūt pietiekoši elastīgiem, lai tos būtu ērti uzvilkt un novilkt. Biezie nirēju cimdi šoreiz nederēs.

Ziemas peldēšanas apavi – neoprēna zābaki / zeķes.
Abi varianti nodrošinās siltumu pēdām, bet mēs iesakām izmantot 3-5 mm neoprēna zābaciņus ar augstu stulmu, jo tajos mazāk iekļūst aukstais ūdens un līdz ar to pēdām būs siltāk. Atšķirībā no zeķēm, zābaku gumijas zole pasargās neoprēnu no saplēšanas uzkāpjot uz kāda asāka akmens un zābaki kalpos ilgāk.

Cepure
Jūsu ķermenis lielāko daļu siltuma zaudē tieši caur galvu, tāpēc vēsākā ūdenī neoprēna cepure radīs papildus komfortu. Arī cepurei svarīgi, lai tā būtu cieši pieguļoša, bet ērta.

Pončo dvielis
Aukstā laikā īpaši svarīgs ir pārģērbšanās proces. Nebūs patīkami, ja būsi nosalis jau pirms došanās ūdenī. Sērfotāju un peldētāju vidū populāra izvēle ir pončo. Tas kalpo gan kā pārģērbšanās kabīne, gan arī kā dvielis, kurā noslaucīties pēc peldes. Ja pirms un pēc peldes vēlies ilgāk uzkavēties ārā, tad noderīgs būs siltais “Teddy” materiāla pončo vai pat pončo – mētelis ar siltu oderi.

Silts dzēriens
Dodoties peldēt paķer līdzi termosu. Silta tēja pēc peldes noteikti uzlabos pašsajūtu un sasildīs atdzisušo ķermeni no iekšpuses.

Ja nepieciešams padoms kādus neoprēna aksesuārus labāk izvēlēties – sazinies ar mums, vai nāc uz Surf Pro veikalu Rīgā, Lāčplēša ielā 79.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Surfpro.lv vietnē esošā oriģinālā satura pārpublicēšana vai citāda veida izmantošana atļauta tikai pēc saskaņošanas ar Surf Pro.

Share this post
Surf Pro veikals Rīgā