SĒRFOŠANAS PIEDZĪVOJUMS MAROKĀ

Nometni organizē AvanTūristi & Co sadarbībā ar Surf Pro.
7 NAKTIS | NO 440 EUR | SĒRFOŠANA | TAMRAGHTA, MAROKA


Piedāvājam Tev izmantot mūsu gadiem uzkrāto pieredzi, organizējot ceļojumus uz Maroku un izbaudīt lielisku sērfošanas piedzīvojumu. Tu pirmo reizi nostāsieties uz sērfošanas dēļa un uzzināsi, kādas izjūtas pārņem, slīdot pa vilni. Ja esi pieredzējis sērfotājs, mēs parādīsim labākās viļņu vietas atbilstoši Tavām vēlmēm.

MŪSU SĒRFOŠANAS NOMETNE IDEĀLI PIEMĒROTA VISIEM, kas vēlas izmēģināt sērfošanu un atpūtināt galvu no ikdienas rūpēm. Nometne ir piemērota gan solo-ceļotājiem, gan pāriem, tāpat arī ģimenēm ar bērniem un grupām. Mums nepastāv vecuma un dzimuma ierobežojumi. Nav nepieciešamas nekādas īpašas iemaņas vai pieredze. Esam draudzīgi vegāniem un veģetāriešiem.

Lai pieteiktos piedzīvojumam, kā arī lai iegūtu papildus info – raksti mums (vēstuli) Facebook’ā vai uz epastu info@surfpro.lv

NOMETŅU DATUMI

===================
===== 2 0 2 0 =====
===================

==> JANVĀRIS 2020
04.01. – 11.01.2020.
11.01. – 18.01.2020.
18.01. – 25.01.2020.
25.01. – 01.02.2020.

==> FEBRUĀRIS 2020
01.02. – 08.02.2020.
08.02. – 15.02.2020.
15.02. – 22.02.2020.
22.02. – 29.02.2020.

==> MARTS 2020
29.02. – 07.03.2020.
07.03. – 14.03.2020.
14.03. – 21.03.2020.
21.03. – 28.03.2020.

==> APRĪLIS 2020
28.03. – 04.04.2020.
04.04. – 11.04.2020.
11.04. – 18.04.2020.
18.04. – 25.04.2020.

==> MAIJS 2020
25.04. – 02.05.2020.
02.05. – 09.05.2020.
09.05. – 16.05.2020.
16.05. – 23.05.2020.
23.05. – 30.05.2020.

 

DALĪBAS MAKSA

Sērfošanas nometnes dalības maksa ir atkarīga no istabas tipa, kurā dalībnieks vēlas dzīvot

440 EUR* | astoņvietīgā istaba

490 EUR* | sešvietīgā istaba

490 EUR* | četrvietīgā istaba* Cena par vienu gultas vietu (vienam cilvēkam)

540 EUR** | standarta divvietīgā istaba

575 EUR** | deluxe divvietīgā istaba** Cena no cilvēka, piesakoties 2 cilvēkiem kopā.

Piemaksa par vienvietīgu numuru: 145 EUR.

CENĀ IEKĻAUTS

Mēs iekļaujam cenā: dzīvošanu (7 naktis); ēšanu (7 brokastis, 5 pusdienas, 7 vakariņas); fitness jogu (5 nodarbības); sērfošanu (5 nodarbības ar instruktoru); dēļa un hidrotērpa nomu (5 nodarbībām); trekingu uz Aurīru un Tagazoti; ekskursijas uz argāna eļļas kooperatīvu un Paradīzes ieleju; transferus (no/uz Agadiras lidostu/autoostu).

Mēs neiekļaujam cenā: nokļūšanu līdz Agadirai un atpakaļ (t.sk. aviobiļetes); brīvās dienas aktivitātes (t.sk. ekskursijas uz Agadiru, Marakešu, Essavīru un Tarudanti); ceļojuma apdrošināšanu; alkoholu; junkfood’u; suvenīrus.

NOMETNES PLĀNS

1. diena | oficiālā ierašanās (pēc 15:00) [V]

2. diena | joga + sērfošana + Tagazote [B, P, V]

3. diena | joga + sērfošana [B, P, V]

4. diena | joga + sērfošana + Aurīra [B, P, V]

5. diena | joga + sērfošana + sērfošana [B, P, V]

6. diena | brīvā diena [B, V]

7. diena | joga + Paradīzes ieleja + argāna eļļas kooperatīvs [B, P, V]

8. diena | oficiālā došanās prom (līdz 11:00) [B]

Dienu secība var tikt mainīta bez iepriekšēja brīdinājuma.

Burti iekavās [ ] norāda konkrētās dienas iekļautās maltītes: B – brokastis, P – pusdienas, V – vakariņas.

DZĪVOŠANA

RIAD CHEBURGENA TAMRAGHT

https://www.facebook.com/riadchebur…

[30.507995,-9.677587]

Dzīvojam un bāzējamies Tamraghtā (Tagazotes līcis), 15 km uz ziemeļiem no Agadiras. Pateicoties silti saulainajam klimatam un pastāvīgajiem viļņiem, šī vieta tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem. Šeit mūsu rīcībā ir izsmalcināta riāda – tradicionāla marokāņu māja ar iekšpagalmu. Riādā ir 9 labiekārtotas, slēdzamas istabas, kurās vienlaicīgi ir iespējams izmitināt līdz pat 40 viesiem. No jumta terases paveras apburošs skats uz ciemu un Atlantijas okeānu, kurš atrodas tikai 600 metru attālumā no mājas. Riādā ir pieejams bezvadu internets.

STANDARTA DIVVIETĪGĀ ISTABA (ar divām vienvietīgām gultām)

Istabā atrodas divas standarta izmēra vienvietīgās gultas (90x190cm), kuras nepieciešamības gadījumā var sabīdīt kopā; tualete un duša, drēbju skapis, gaisa kondicionieris, televizors; no loga paveras daļējs skats uz okeānu.

DELUXE DIVVIETĪGĀ ISTABA (ar vienu divguļamo gultu)

Istabā atrodas viena liela divguļamā gulta (160x190cm); tualete un duša, drēbju skapis, gaisa kondicionieris, televizors; privātais balkons ar tiešo skatu uz Atlantijas okeānu.

ČETRVIETĪGĀ ISTABA (ar divām divstāvīgām gultām)

Istabā atrodas divas divstāvīgas gultas (4 gultas vietas 90x190cm); tualete un duša, drēbju skapis, gaisa kondicionieris; no loga paveras daļējs skats uz okeānu.

SEŠVIETĪGĀ ISTABA (ar trijām divstāvīgām gultām)

Istabā atrodas trīs divstāvīgas gultas (6 gultas vietas 90x190cm); tualete un duša, drēbju skapis, gaisa kondicionieris; no loga paveras daļējs skats uz okeānu.

ASTOŅVIETĪGĀ ISTABA (ar četrām divstāvīgām gultām)

Atrodas riādas pēdējā stāvā; istaba ar labāko skatu un izeju uz jumta terasi; ļoti gaiša un plaša, logi no sienas līdz sienai; tiešais skats uz Atlantijas okeānu; istabā atrodas četras divstāvīgas gultas (8 gultas vietas 90x190cm); tualete un duša atrodas ārpus istabas.

 

ĒŠANA

Marokāņu šefpavāra virsvadībā, katru dienu tiek ieturētas lieliskas maltītes, kas pagatavotas stingri ievērojot vietējās tradīcijas. Visas mūsu ēdienreizes ir veselīgas, uzturvielām bagātas un pagatavotas tikai no vietējiem produktiem (pamatā – dārzeņiem, gaļas vai zivīm). Mūsu šefpavāra firmas ēdiens ir jēra gaļas tadžīna ar plūmēm, kas liegi kūst uz mēles. Nedēļas laikā ikvienam nometnes dalībniekam būs iespēja pilnībā iepazīties ar Marokas ēdienu un garšu daudzveidību. Pie mums brangi paēdis būs ikkatrs piedzīvojumu meklētājs. Esam draudzīgi vegāniem un veģetāriešiem. Der ielāgot, ka Maroka būs baudpilns piedzīvojums ēšanas kultūrā, jo izsenis šeit maltīti ēd ar rokām, izmantojot balto maizi kā instrumentu.

SĒRFOŠANA

Sērfošanas nodarbības viennozīmīgi ir viena no šī piedzīvojuma galvenajām sastāvdaļām, kas nav iedomājamas bez viediem un pieredzes bagātiem ‘okeāna cilvēkiem’. Mūsu sērfošanas instruktori ir kaislīgi sērfotāji, kuriem piemīt apbrīnojama prasme nodot savas zināšanas tālāk. Šī piedzīvojuma mērķis nav radīt jaunus pasaules čempionus, nedz arī kādam kaut ko pierādīt. Profesionālajiem sērfotājiem ir savas nometnes un sacīkstes. Šis piedzīvojums ir paredzēts cilvēkiem, kuri ikdienā nenodarbojas ar sērfošanu, bet gribētu to pamēģināt. Mēs nodrošinām ar visu nepieciešamo inventāru un informāciju (angļu valodā). Dalībniekiem nav nepieciešama nekāda iepriekšējā pieredze un iemaņas. Vecumam un dzimumam, kā arī tievumam un resnumam – šoreiz nav nekādas nozīmes. Galvenais ir vēlēties un uzdrošināties.

Nometnes laikā ir paredzētas 5 nodarbības/sesijas. Katra sesija ilgst 2 – 3h. Mēs nodrošinām ar visu sērfošanai nepieciešamo informāciju un inventāru. Vidējā ūdens temperatūra okeānā +19 °C. Vidējā gaisa temperatūra ziemā – dienā: +30°C (saulē), +20°C (ēnā); naktī +12°C.

FITNESS JOGA

Vingrošanai esam atvēlējuši laika posmu starp saullēktu un brokastīm, dinamiska un uzmundrinoša nodarbībai 45 minūšu garumā. Fitness joga attīsta ķermeņa lokanību, muskuļu tonusu un elastību, stiprina mugurkaulu, kā arī nodrošina iekšējo orgānu veselību. Tā labvēlīgi iedarbojas ne tikai uz mūsu fizisko, bet arī garīgo veselību, sniedz mieru un prieku. Nodarbības ir paredzētas ikvienam, šeit nav dzimuma, vecuma un fizisko spēju ierobežojumu.

TREKINGS

TAGAZOTE

Neliels zvejnieku ciemats, atrodas aptuveni 5 km uz ziemeļiem no mūsu riādas. Tagazotes pamatiedzīvotāji ir berberi, kas savus ienākumus galvenokārt gūst no zvejniecības, tūrisma un argāna eļļas ražošanas. Pirmsākumos berberi mitinājās tuvākajos kalnos un to pakājēs, un okeāna krastā uzglabāja vien savas laivas un citus zvejas rīkus. 19. gadsimta sākumā, spāņu valdīšanas laikā, šeit tika uzbūvēta zivju pārstrādes fabrika un mošeja, un nelielā berberu apmetne izauga par ciemu. Šodien Tagazote ir multikulturāla vieta, kur ir satopami cilvēki no visas pasaules – gan turīgi pensionāri, gan mūsdienīgi hipiji. Miests tiek dēvēts par Marokas sērfošanas Meku, uz kuru atbraukt un noķert vilni grib ik viens sevi cienošs sērfotājs.

AURĪRA

Aptuveni 3 km uz dienvidiem no mūsu riādas atrodas miests ar nosaukumu Aurīra, kas tautā plašāk pazīstams kā ‘Banānu ciems’. Miests atrodas okeāna krastā, un daudzi tā iedzīvotāji aktīvi nodarbojas ar banānu audzēšanu. Katru trešdienu šeit burtiski ‘uzplaukst’ īsts berberu tirdziņš, kurā var ne tikai labi un veselīgi iepirkties (augļi, dārzeņi, kā tik te nav..), bet arī interesanti pavadīt laiku, vērojot burziņu no malas.

PARADĪZES IELEJA

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados šī ieleja kļuva par populāru hipiju pulcēšanās vietu. Leģenda vēsta, ka reiz šeit ir nonācis smagi slims vācu pāris, kas ielejā pavadīja sešus mēnešus un pilnībā izveseļojās. Atgriezušies mājās, vācieši stāstīja, ka tos ir izārstējusi ‘Paradīzes ieleja’. No tā arī ir cēlies šīs vietas nosaukums. Šī apburoši skaistā un zaļā ieleja, kas 7 km garumā stiepjas gar kalnu upīti Ankrim, ir ideāla vieta vieglam kalnu pārgājienam. Garām banānu, vīģu un olīvu kokiem, dateļu palmām un neskaitāmiem citiem augiem vijas jauka taciņa, kura aptuveni pēc 3 km pastaigas atved līdz vietai, ko droši var uzskatīt par ‘Paradīzes Ielejas’ sirdi – te var peldēties kalnu upītē un sauļoties. Drosmīgākie var izbaudīt arī lēcienus ūdenī no līdz pat 15 metrus augstām klintīm. Šeit var nesteidzīgi baudīt skaistos skatus un kārtējo reizi pārliecināties par to, ka dzīve patiešām ir skaista.

No Tamraghtas līdz Paradīzes ielejai (~30 km / 1 h) dosimies ar mašīnu/autobusu, pa ceļam piestājot argāna eļļas kooperatīvā (lasīt zemāk).

ARGĀNA EĻĻAS KOOPERATĪVS

Argāna eļļas kooperatīvs ir vieta, kur berberu sievietes, ievērojot gadsimtiem ilgās tradīcijas, iegūst augstākā labuma argāna eļļu no riekstiem, kas aug tikai Marokā. Šeit ikviens varēs iepazīties ar šīs brīnumeļļas unikālo ieguves procesu, kā arī iegūt to savā īpašumā (nopirkt).

Argana eļļas kooperatīvs atrodas pa ceļam uz Paradīzes ieleju, tāpēc tā vizīte tiek apvienota ar ekskursiju uz Paradīzes ieleju.

N.B. Pastāvīgi augošais globālais pieprasījums pēc argāna eļļas ir veicinājis daudzu viltojumu parādīšanos argāna eļļas tirgū (sliktas kvalitātes eļļa, eļļas maisījumi utt.). Lai izbēgtu pārpratumus un nepiedzīvotu vilšanos, mēs draudzīgi iesakām pagaidīt līdz ekskursijas dienai un neiegādāties argāna eļļu nekur citur.

EKSKURSIJAS

AGADIRA

Agadira ir viens no visnozīmīgākajiem pilsētvides centriem Marokā un septītā lielākā šīs valsts pilsēta. 1960. gadā Agadirā notika spēcīga zemestrīce, un pilsēta tika uzbūvēta no jauna, ievērojot obligātos seismiskos standartus.

Šodien Agadira ir lielākais piejūras kūrorts Marokā ar 10 km garu pludmali un vienu no labākajām piekrastes promenādēm pasaulē. Saule te spīd 340 dienas gadā un okeānā iespējams peldēties cauru gadu. Būtiski, ka ziemas te ir siltas, bet vasarās karstums nav agresīvs.

Ar saviem baltajiem namiem, platajiem un ziedos tērptajiem bulvāriem, mūsdienīgajām viesnīcām un eiropeiskajām kafejnīcām Agadira nemaz nav līdzīga tipiskajai Marokai. Šī ir jauna, aktīva, dinamiska un nākotnē vērsta pilsēta. Agadira ir ļoti ievērojams Marokas tūrisma centrs, kā arī svarīgākā zvejniecības osta valstī.

MARAKEŠA

Marakeša ir ceturtā lielākā un, iespējams, Marokas svarīgākā kādreizējā impērijas pilsēta (galvaspilsēta). Ietver sevī senatnīgo nocietināto vecpilsētu (medīnu) un to ieskaujošos modernos piepilsētas rajonus. Vecpilsētas sienas uzbūvētas no vietējiem oranžsarkanajiem māliem un kaļķiem, kuru dēļ Marakešu dēvē par ‘sarkano pilsētu’.

Te atrodas Marokā vislielākais tradicionālais berberu tirgus. Pilsētas ainava nav iedomājama bez tirgotājiem, čūsku dīdītājiem, akrobātiem, žonglieriem, ielu muzikantiem, pērtiķu dresētājiem, pasaku stāstniekiem, kabatzagļiem un ākstiem viduslaiku tērpos.

Šodien Marakeša ir viens no galvenajiem tūrisma industrijas objektiem un viena no visdzīvākajām pilsētām visā Āfrikā.

ESSAVĪRA

Essavīra (pazīstama arī kā ‘Vēju pilsēta’, senākais nosaukums – Mogadora) burtiski nozīmē ‘mazs bastions’, un daļu pilsētas vēl aizvien ieskauj senā aizsargsiena. Essavīras vecpilsēta (medīna) ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā – kā tipisks 18. gadsimta beigu nocietinātas pilsētas paraugs, ko Āfrikā uzbūvējuši kolonizatori – eiropieši.

Essavīrā joprojām atrodas viena no lielākajām Marokas zvejas ostām. Vienlaicīgi tā ir pilsēta ar ļoti bagātu kultūru.

Essavīras medīnā ir apmetušies daudzi mākslinieki un amatnieki, kuri nodarbojas ar neparastu lādīšu, skapīšu izgatavošanu, kā arī kokgriezēji (izmantojot barbertūjas sakni). Essavīrā šie amati tiek piekopti gadsimtiem ilgi. Pilsētā ik uz soļa sastopamas nelielas mākslas galerijas.

Kopš 1998. gada, te ik vasaru notiek ‘Gnaua pasaules mūzikas festivāls’, kas ietver sevī tādus novirzienus, kā gnaua, roks, džezs un reggejs. Festivāls pulcina Essavīrā māksliniekus no visas pasaules.

TARUDANTE

Tarudanti reizēm dēvē par Marakešas ‘vecmāmiņu’ – pateicoties senā cietokšņa sienām, kuras ir, lai arī nedaudz mazākas, tomēr līdzīgas Marakešas aizsargmūrim. 16. gadsimtā valdošā Saadītu dinastija Tarudanti neilgu laiku izmantoja kā galvaspilsētu, kas vēlāk tika pārcelta uz Marakešu.

Šodien Tarudante izskatās pēc nocietinātas tirdzniecības pilsētas, kas atrodas uz bijušā karavānu ceļa. Atšķirībā no Marakešas, Tarudante gandrīz pilnībā atrodas aizsargmūra iekšienē. Aiz pilsētas sienām izvietota tikai neliela ādu apstrādes fabrika, kura ražo galvenokārt kamieļu aizjūga un izjādes piederumus: izstrādā kazu ādas, izgatavo kamieļādas zandales, ka arī ādas somas un siksnas.

Tarudante ir nozīmīga Marokas tirdzniecības pilsēta ar tirgiem pie abiem pilsētas laukumiem. Berberu tirgū iespējams iegādāties garšvielas, žāvētus augļus, drēbes un sadzīves piederumus. Savukārt, arābu tirgus specializējas dzelzs, alvas un vara kalumu, māla izstrādājumu, keramikas, tirdzniecībā, piedāvā arī ādas izstrādājumus, paklājus, segas un juvelierizstrādājumus.

Uzmanību! Ekskursijas uz Marakešu, Essavīru un Tarudanti nav iekļautas nometnes oficiālajā programmā. Šīs ekskursijas tiek organizētas pēc pieprasījuma, par papildus samaksu (sk. zemāk – sadaļu ‘BRAUC ĀTRĀK / PALIEC ILGĀK’).

IERAŠANĀS UN DOŠANĀS PROM

Kad ierasties uz nometni, un kad doties prom, ir katra dalībnieka brīva izvēle. Tomēr, mēs iesakām nenokavēt nometnes sākumu, jo tieši pirmajās dienās tiek sniegtas svarīgākās teorētiskās zināšanas, uz kurām vēlāk tiek balstītas visas praktiskās nodarbības (sērfošana okeānā).

Katra sērfošanas nometne ilgst vienu nedēļu (8 dienas / 7 naktis).

Oficiālais dalībnieku ierašanās laiks uz nometni sākas pēcpusdienā (no plkst. 15:00), savukārt oficiālais dalībnieku prom došanās laiks ir no rīta (līdz plkst. 11:00).

Ierašanās un došanās prom oficiālajos laikos neparedz papildus izmaksas. Ierašanās uz sērfošanas nometni pirms dalībnieku oficiālā ierašanas laika un/ vai došanās prom pēc dalībnieku oficiāla prom došanās laika paredz papildus izmaksas. Ierašanās uz sērfošanas nometni pēc dalībnieku oficiālā ierašanās laika un/ vai došanās prom pirms dalībnieku oficiālā prom došanās laika nometnes dalības maksu neietekmē.

 PALIEC ILGĀK

Ja ar 7 naktīm Marokā ir par maz, vai ja neizdodas piemeklēt lidojumus, kas tieši sakrīt ar nometnes oficiālajiem ierašanās un došanās prom laikiem – var ierasties ātrāk un/vai doties prom vēlāk. Uzturēšanās riādā (t.sk., dzīvošana, ēšana, sērfošana, rīta vingrošana un ekskursijas) ārpus sērfošanas nometnes oficiālajiem norises laikiem ir par papildus samaksu:

DZĪVOŠANA

45 EUR* | standarta divvietīgā istaba

55 EUR* | deluxe divvietīgā istaba

* Cena par istabu, 1 – 2 cilvēkiem;

25 EUR** | četrvietīgā istaba

25 EUR** | sešvietīgā istaba

25 EUR** | astoņvietīgā istaba

** Cena par vienu gultas vietu, vienam cilvēkam;

Visas cenas ir par vienu nakti, brokastis iekļautas.
Pilsētas nodoklis nav iekļauts cenā (1 EUR / no cilvēka / par nakti).

ĒŠANA

12 EUR | pusdienas vai vakariņas

Cena par vienu ēdienreizi, vienam cilvēkam.

SĒRFOŠANA

45 EUR | 1 cilvēks

30 EUR | 2 cilvēki

25 EUR | 3 cilvēki

20 EUR | 4 cilvēki & vairāk

Visas cenas ir par vienu nodarbību/setu, vienam cilvēkam. Instruktors, transports un inventāra noma ir iekļauta.

INVENTĀRA NOMA

7 EUR | hidra

7 EUR | bodyboard 13 EUR | surfboard 25 EUR | SUP

Visas cenas ir par vienu vienību, par vienu dienu. Instruktors un transports nav iekļauts.

FITNESS JOGA

30 EUR | 1 cilvēks

15 EUR | 2 cilvēki

10 EUR | 3 cilvēki & vairāk

Visas cenas ir par vienu nodarbību, vienam cilvēkam.

EKSKURSIJAS

80 EUR | Marakeša

70 EUR | Essavīra

60 EUR | Paradīzes ieleja + argāna eļļas kooperatīvs

60 EUR | Tarudante

50 EUR | Agadira

Ekskursijas tiek organizētas pēc pieprasījuma. Visām ekskursijām cena norādīta par vienu cilvēku, ar nosacījumu, ka ekskursijā dodas vismaz 6 cilvēki. Ja braucēju ir mazāk par 6, cena būs augstāka. Neatkarīgi no braucēju skaita, cenā iekļautas arī pusdienas.

TRANSFERI

20 EUR | Tagazote

30 EUR | Agadira

100 EUR | Essavīra

120 EUR | Marakeša

250 EUR | Kasablanka

TAVAI IEVĒRĪBAI

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem – nepieciešama vīza!

Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

Valsts nacionālā valūta – Marokas dirhams. Ir divi varianti, kur to dabūt: pirmais – paņemt līdzi skaidru naudu EUR, USD vai GBP izteiksmē un uz vietas apmainīt to pret dirhamiem (naudas maiņas punktu te ir pietiekošā daudzumā); otrais – paņemt līdzi savu VISA vai MASTERCARD bankas karti, no kuras jebkurā bankomātā varēs izņemt skaidru naudu (norēķināties ar karti nav iespējams). Ārpus Marokas pirkt (mainīt) Marokas dirhamus nav ieteicams!

Lai pieteiktos piedzīvojumam, kā arī lai iegūtu papildus info – raksti mums (vēstuli) Facebook’ā vai uz epastu info@surfpro.lv

Share this post
Surf Pro veikals Rīgā