5 ieteikumi, kas pagarinās tava hidrotērpa mūžu.

Hidrotērps ir būtiska ūdenssporta inventāra sastāvdaļa un īpaši aktuāls tieši mūsu platuma grādos.  Jāatzīst, ka labs hidrotērps ir salīdzinoši dārgs prieks, taču ir katra centa vērts un kalpos ilgi, ja vien tiks labi kopts. Tāpēc, kad esi ticis pie sava hidrotērpa, tad būtu labi zināt, kā to uzturēt labā formā pēc iespējas vairāk sezonu.
Hidrotērpi izgatavoti no neoprēna – materiāla, kas sastāv no daudz iekapsulētiem gaisa burbulīšiem, kas nodrošina galveno hidrotērpa funkciju – siltuma uzturēšanu. Jo mīkstāks, maigāks un elastīgāks ir šis materiāls, jo rūpīgāku apiešanos tas prasa.

1. Hidrotērpa uzvilkšana / novilkšana

Uzvelkot un novelkot hidrotērpu, esi uzmanīgs un nesteidzīgs. Īpaši tas jāievēro uzvelkot un novelkot hidrotērpu, kuram rāvējslēdzējs atrodas uz krūtīm. Hidrotērps ar priekšējo rāvējslēdzēju tev nodrošinās lielisku komfortu atrodoties ūdenī, bet novilkšana būs sarežģītāka, kā hidrotērpam ar rāvējslēdzēju uz muguras. Novelkot un uzvelkot tērpu, izvairies no nagu iespiešanas neoprēnā. Tāpat neizmanto hidrotērpu kā paklājiņu, velkot kājas no tā ārā, it īpaši, ja to dari uz cietas virsmas kā, piemēram, asfalts. Ģērbjoties nost, velti laiku un pacietību tā pakāpeniskai novilkšanai. Labāk ar plaukstu apņem lielu hidrotērpa laukumu, kā arī esi saudzīgs šuvju vietās.

2. Hidrotērpa mazgāšana

Ik pēc 3 – 4 lietošanas reizēm hidrotērpu ieteicams  izmazgāt. Hidrotērps jāmazgā remdenā ūdenī ar rokām. Mazgāšana uzturēs hidrotērpu tīru un svaigu. Baltijas jūrā sāls koncentrācija ūdenī ir neliela, bet okeānā sāls klātesamība hidrotērpa bojāšanos pāatrinās, tādēļ pēc lietošanas okeāna ūdenī hidrotērpu der izskalot biežāk. Lai izvairītos no nepatīkamas smakas, ieteicams skalojot periodiski lietot kādu antibakteriālu līdzekli hidrotērpa kopšanai (piemēram šampūnu Mystic Wetsuit Cleaner),  kas radīts, lai likvidētu smakas un nepieļautu materiāla pelēšanu, to ilglaicīgi glabājot. Līdzekli var pievienot hidrotērpa skalošanas laikā, vai arī atstāt uz nakti izmērcēties. Tas likvidēs nevēlamus aromātus un kavēs baktēriju rašanos, kas var kairināt ādu.

3. Hidrotērpa žāvēšana

Pēc hidrotērpa lietošanas, meklējot, kur labāk to būtu izkārt žāvēties, atceries, ka labāk izvēlēties vietu, kur nav tiešu saules staru, bet ir laba gaisa cirkulācija. Vējainā laikā ārā izkārts hidrotērps izšūs krietni ātrāk, kā iekštelpās. Tāpat vajadzētu atcerēties izmantot pakaramos ar platām plecu vietām, kas locījuma vietās hidrotērpu neizstaipīs. Tieši plecu vietas parasti izdilst un izstaipās visātrāk. Izmanto plastmasas nevis metāla pakaramo. Metāls sālsūdens ietekmē var sākt rūsēt un sabojāt tavu hidrotērpu.
Izžāvē hidrotērpa iekšpusi. Ja, pēc kārtējās peldes, hidrotērpu nav paredzēts lietot vairākas dienas, tad ieteicams būtu to izvilkt no iekšpuses uz āru un otrādi, lai nodrošinātu vienmērīgu tā izžūšanu

4. Cimdi un zābaki

Tāpat kā hidrotērps, arī neoprēna cimdi un zābaki periodiski jāizskalo un rūpīgi jāizžāvē. Cimdus un zābakus izžāvēt dažkārt ir pat grūtāk, jo tos sarežģītāk izgriezt uz otru pusi. Tādēļ šeit svarīgi tos vispirms pakarināt un notecināt ūdeni, kas sakrājies iekšpusē. Cimdus un zābakus ātri un efektīvi izžāvē apavu žāvētājs, kas pūš siltu gaisu.

5. Hidrotērpa uzglabāšana

Ar labu hidrotērpu var doties sērfot arī ziemā, bet ja tomēr taisies noslēgt sezonu, tad atceries, ka, lai pavasarī hidrotērps būtu svaigs, tas pirms ieziemošanas jāizmazgā, rūpīgi jāizžāvē un jāizkar uz plata plastmasas pakaramā sausās telpās. Hidrotērpu nedrīgst ilgstoši uzglabāt salocītā veidā, jo tas neoprēna materiālā atstās locījuma vietas, kas novedīs pie hidrotērpa ātrākas nolietošanās. Rūpējies par savu hidrotērpu un tas kalpos ilgi.

Noderīgas lietas hidrotērpu kopšanai un uzglabāšanai.

Ieskaties Surf Pro hidrotērpu piedāvājumā:

Vīriešu hidrotērpi

Sieviešu hidrotērpi

Bērnu hidrotērpi

Share this post
Surf Pro veikals Rīgā